Penzion Pohoda v Českém Krumlově hodnocení

Užijte si dovolenou v našem penzionu s výhledem na Český Krumlov!

Doporučujeme

Chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou v Jižních Čechách? Máme pro vás několik tipů na výlety - kultutní akce, prohlídka památek, turistiku v okolí a další...

Kleť

add date přidáno 1.5.2013

Pokud už jste zhlédli všechny památky ve městě, vydejte se na výlet nenarušenou přírodou na Kleť, nejvyšší vrchol CHKO Blanský les. Po výšlapu, výjezdu na kole nebo lanovkou budete odměněni krásným výhledem do okolí. Za příznivého počasí je vidět až na alpské vrcholky.

Rozhledna na Kleti

Kleť je místem jedinečného kruhového rozhledu. Rozhledna byla vybudována v letech 1822 – 1825 a jedná se o nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách.

V místní horské chatě si můžete odpočinout a načerpat nové síly na zpáteční cestu.

Hvězdárna Kleť

Zážitkem je také návštěva nejvýše položené hvězdárny v Čechách, která se zde nachází. V průběhu prohlídky se seznámíte s výzkumným programem hvězdárny včetně jeho výsledků, prohlédnete si stálou výstavu zde pořízených astronomických fotografií, za jasného počasí shlédnete v projekci sluneční skvrny a uvidíte největší čočkový dalekohled v České republice.

Lanová dráha Krásetín – Kleť

Na Kleť je možné se dopravit sedačkovou lanovkou, která vychází ze stanice v Krasetíně nedaleko obce Holubov. Tato lanovka vás pohodlně vyveze na vrchol a vy se tak bez větší námahy můžete kochat krásou Blanského lesa.

Provoz lanové dráhy byl zahájen 1.7.1961 a samotná stavba trvala dva roky. Délka lanovky je 1792 m, převýšení je 383 m.

Provozní doba lanové dráhy na www.holubov.cz

Koloběžky Krumlov – Kleť

Pokud si zpáteční cestu chcete užít, půjčte si koloběžku a vydejte se na dobrodružnou jízdu z vrcholu Kletě třeba až do Českého Krumlova. Více informací o koloběžkách naleznete dále.

Více informací na www.kolobezky-krumlov.cz